Домой Polish — mix "Rzeczpospolita": Farmaceuta będzie jak doręczyciel

"Rzeczpospolita": Farmaceuta będzie jak doręczyciel

356
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

«Rzeczpospolita»: Farmaceuta będzie jak doręczyciel — TwojeZdrowie.fm — Aptekarz przywiezie niepełnosprawnemu leki do domu i pobierze za to opłatę. Ministerstwo Zdrowia zapowiada nowelizację, która ma zapewnić bezpieczeństwo takiej przesyłki — podaje
Po protestach naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) resort zdrowia zapowiada zmianę przepisów dotyczących wysyłkowej sprzedaży leków dla niepełnosprawnych. W nowelizacji ustawy Prawo specjalistyczne, jaką w czerwcu przekazało do konsultacji społecznych Ministerstwo Sprawiedliwości, chce umożliwić dowóz leków przez aptekarzy. Farmaceuci mieliby możliwość pobierania opłat za doręczenie — czytamy w «Rz». Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o informacji w ochronie zdrowia osoby niepełnosprawne będą mogły zamówić leki na receptę przez internet, a apteka wyśle je im pocztą. Kłopot polega na tym, że — jak zauważa NRA — jest to sprzeczne z obecnym brzmieniem prawa farmaceutycznego, którego art. 103 zabrania wysyłkowej sprzedaży leków na receptę pod karą utraty zezwolenia na prowadzenie apteki — przypomina gazeta. Proponowana korekta nie zadowala jednak farmaceutów. — powiedział dziennikowi Mariusz Politowicz, członek NRA i właściciel apteki w Pleszewie.

Continue reading...