Домой Polish — mix Ekstraklasa: Lech Poznań deklasuje Zagłębie Sosnowiec i goni czołówkę

Ekstraklasa: Lech Poznań deklasuje Zagłębie Sosnowiec i goni czołówkę

336
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ekstraklasa: Lech Poznań deklasuje Zagłębie Sosnowiec i goni czołówkę — RMF24.pl — W meczu 19. kolejki polskiej Ekstraklasy prowadzony przez Adama Nawałkę Lech Poznań pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec aż 6:0 i awansował na 4. Miejsce w tabeli. W
Pierwsze spotkanie tych zespołów w obecnym sezonie skończyło się wygraną poznaniaków 4:0. Rewanż okazał się dla nich jeszcze lepszy. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli sosnowiczanie przystąpili do potyczki z wyżej notowanym rywalem osłabieni brakiem dwóch ofensywnych zawodników — zawieszonego za czerwoną kartkę Alexandre Cristovao i kontuzjowanego Vamary Sanogo. Mimo to mogli prowadzić już po czterech minutach, gdyby Konrad Wrzesiński wykorzystał sytuację sam na sam z Jasminem Buricem. Bramkarz «Kolejorza» podczas kolejnej interwencji chwilę później doznał kontuzji i na noszach opuścił murawę. Zachęceni pierwszymi minutami piłkarze beniaminka atakowali, jednak zostali «skarceni» przez podopiecznych trenera Adama Nawałki. Najpierw Robert Gumny zaskoczył golkipera gospodarzy zza pola karnego, a potem dośrodkował wprost na głowę niepilnowanego Duńczyka Christiana Gytkjaera i było 0:2. Okazję do zdobycia kontaktowego gola miał w doliczonym czasie pierwszej części Wrzesiński — strzelał z ostrego kata do pustej bramki i trafił w słupek. Goście na drugą połowę wyszli z wyraźnie ofensywnym planem i po pięciu minutach przekuli go w czyn — Tymoteusz Klupś po podaniu Gytkjaera z prawej strony z bliska nie dał szans Dawidowi Kudle. Przyjezdni bezwzględnie wykorzystywali bierną postawę sosnowieckich obrońców i po bardzo podobnej akcji do siatki trafił Joao Amaral, zaś asystę zaliczył Klupś. Portugalczyk mógł zakończyć trafieniem także następną kontrę, tym razem jednak lepszy był bramkarz Zagłębia.