Домой Polish — mix Szef KPRM: Cofnięcie bonifikaty na użytkowanie wieczyste to zwykłe oszustwo

Szef KPRM: Cofnięcie bonifikaty na użytkowanie wieczyste to zwykłe oszustwo

112
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Szef KPRM: Cofnięcie bonifikaty na użytkowanie wieczyste to zwykłe oszustwo — Rekomunizacja przestrzeni przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego jest wstrząsające, ale do przewidzenia. Jednak cofnięcie przegłosowanej przez radnych 98-99 proc. bonifikaty na użytkowanie wieczyste to zwykłe
Rekomunizacja przestrzeni przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego jest wstrząsające, ale do przewidzenia. Jednak cofnięcie przegłosowanej przez radnych 98-99 proc. bonifikaty na użytkowanie wieczyste to zwykłe oszustwo — napisał w piątek na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.
Zdjęcie
Michał Dworczyk / Rafał Oleksiewicz / Reporter
Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS. Projekt wniósł na sesję wiceprezydent stolicy Robert Soszyński.
«Rekomunizacja przestrzeni przez R. Trzaskowskiego — wstrząsające ale do przewidzenia. Jednak cofnięcie przegłosowanej przez radnych 98-99 proc. bonifikaty na użytkowanie wieczyste to zwykłe oszustwo warszawiaków. Retoryczne pytanie: co by się stało z 500+, gdyby PO doszła do władzy?» — napisał na Twitterze Dworczyk.
W połowie października, przed wyborami samorządowymi, rada miasta przyjęła uchwałę ustanawiającą 98-procentową bonifikatę jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego trwającego powyżej 50 lat.

Continue reading...