Домой Polish — mix PŚ Val di Fiemme. Rekordowy Kobayashi, Kubacki i Stoch na podium!

PŚ Val di Fiemme. Rekordowy Kobayashi, Kubacki i Stoch na podium! [RELACJA]

248
0

W sobotnim konkursie Pucharu Świata we włoskim Val di Fiemme ze znakomitej strony pokazali się Polacy. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, tuż za nim uplasował
Gdy Ryoyu Kobayashi wygrywał na początku sezonu w fińskiej Ruce, wielu przewidywało, że to jedynie rewelacja początku sezonu i efekt słabszej formy zawodników z czołówki. Dziś możemy już powiedzieć, że o kapitalnej dyspozycji Japończyka pod koniec 2018 i na początku 2019 roku będzie się wspominało przez wiele kolejnych lat. Kobayashi najpierw jako trzeci zawodnik w historii wygrał Turniej Czterech Skoczni triumfując we wszystkich czterech konkursach, a w sobotę w Predazzo zaliczył swoje szóste z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Przed nim tej sztuki dokonało tylko czterech zawodników (Schlierenzauer, Morgenstern, Ahonen, Hautamaeki).