Домой Polish — mix French Open: Magda Linette przegrała z Simoną Halep w trzech setach

French Open: Magda Linette przegrała z Simoną Halep w trzech setach

273
0

French Open: Magda Linette przegrała z Simoną Halep w trzech setach — RMF24.pl — Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem trzecim Simoną Halep 4:6,7:5,3:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open. Pojedynek Polki z broniącą tytułu Rumunką
27-letnia poznanianka tylko raz — w 2017 roku — dotarła w Paryżu do trzeciej rundy, z kolei o rok starsza Halep, była liderka światowego rankingu, przed rokiem odniosła w stolicy Francji jedyne dotychczas wielkoszlemowe zwycięstwo, a wcześniej przegrała tam dwa finały. Jak zauważa Onet, Linette — choć wcześniej wygrała tylko jeden z 20 meczów z tenisistkami sklasyfikowanymi w czołowej «20» listy WTA — «nie wystraszyła się rywalki i pierwszy set zaczęła całkiem nieźle: co prawda, na początku przegrała swój serwis oraz podanie Halep, ale potem było już zdecydowanie lepiej». Po chwili dzięki jej odważnej, ofensywnej grze było już 2:2.