Домой Polish — mix Polskim skoczkom wciąż nie idzie w tym sezonie! Kamil Stoch był 8.,...

Polskim skoczkom wciąż nie idzie w tym sezonie! Kamil Stoch był 8., Piotr Żyła — 23. Nasi pozostali reprezentanci odpadli już w I serii

83
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Dawid Kubacki był 33., Aleksander Zniszczoł 37., Andrzej Stękała 38., a Jakub Wolny 47.
Kamil Stoch zajął ósme miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi. Piotr Żyła był 23. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler. Kobayashi odniósł 20. w karierze zwycięstwo w konkursie Pucharu świata. Pozostali Polacy nie wywalczyli awansu do serii finałowej. Dawid Kubacki był 33., Aleksander Zniszczoł 37., Andrzej Stękała 38., a Jakub Wolny 47. Sobotnie zawody w Ruce zwyczajowo były bardzo loteryjne. Wpływ na to miała aura, a konkretnie zmienny wiatr, który mocno „namieszał” w wynikach, szczególnie w drugiej serii. Po pierwszej Stoch był 13. po lądowaniu na 134 m. Prowadził Lanisek uzyskując 141 m. Drugi był Kobayashi — 138,5 m, a trzeci Słoweniec Timi Zajc — 141 m. Awans do finału w ekipie biało-czerwonych wywalczył jeszcze tylko Żyła, który po lądowaniu na 131 m był sklasyfikowany na 24. pozycji.