Домой Polish — mix To nie był dobry dzień dla biało-czerwonych. Jakub Wolny 23. w fińskiej...

To nie był dobry dzień dla biało-czerwonych. Jakub Wolny 23. w fińskiej Ruce. Na której pozycji wylądował Piotr Żyła?

78
0

Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek.
Jakub Wolny zajął 23. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek. Drugi z Polaków w serii finałowej Piotr Żyła został sklasyfikowany na 27. pozycji. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polskim skoczkom wciąż nie idzie w tym sezonie! Kamil Stoch był 8., Piotr Żyła — 23. Nasi pozostali reprezentanci odpadli już w I serii Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji pucharowej Niemiec Karl Geiger, a trzecie jego rodak Markus Eisenbichler. W finale nie wystąpił Kamil Stoch, ósmy w sobotnim konkursie, który w 1. serii osiągnął 121,5 m i został sklasyfikowany na 41. pozycji. Dawid Kubacki był 44. po lądowaniu na 125,5 m, a Aleksander Zniszczoł 42. — 125 m. Lanisek odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata. Na pozycji lidera PŚ umocnił się Geiger. Słoweniec pokazał w Ruce, że jest mocny nie tylko sportowo, ale także psychicznie. Na swój skok w finale czekał na górze skoczni kilkanaście minut, gdyż wiało zbyt silnie w plecy.