Домой Polish — mix Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę w El Clasico! Barcelona pokonała...

Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę w El Clasico! Barcelona pokonała Real Madryt 3:1. WIDEO

115
0

Polak wystąpił w El Clasico, czy starciu Barcelony z Realem, po raz drugi w karierze i zdobył swoją pierwszą bramkę.
Robert Lewandowski miał gola i asystę, a Barcelona pokonała w Rijadzie Real Madryt 3:1 w finale piłkarskiego Superpucharu Hiszpanii. „Duma Katalonii” zdobyła to trofeum po raz 14. w historii, a pierwszy od 2018 roku.
Lewandowski mógł pokonać bramkarza „Królewskich” Thibaut Courtois już w 13. minucie, ale po jego strzale z ok. 20 metrów Belg sparował piłkę na słupek. Chwilę później z drugiej strony boiska głową do bramki Barcelony próbował trafić Francuz Karim Benzema, ale uderzył niecelnie. Była to jedyna okazja „Królewskich” w pierwszej połowie.
W 33. minucie Lewandowski podał do wbiegającego w pole karne Gaviego, który wykończył sytuację sam na sam z Courtois.