Домой Polish — mix Stuttgart dla Igi Świątek. Sabalenka bez szans w finałowym starciu z Polką

Stuttgart dla Igi Świątek. Sabalenka bez szans w finałowym starciu z Polką

133
0

Iga Światek doskonale wróciła do rywalizacji po przerwie zdrowotnej. Polka znów rywalizowała na „mączce”, nawierzchni, którą bardzo lubi. W finale turnieju WTA w Stuttgarcie nie dała szans Arynie Sabalence i obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.
Spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco, bowiem naprzeciw siebie stanęły pierwsza i druga rakieta świata. Starcie Polki z Białorusinką miało także inny kontekst. Iga Świątek od początku wojny mocno sprzeciwia się udziałowi Rosjan i Białorusinów w sporcie. Z kolei Aryna Sabalenka uważa, że za samą narodowość jest znienawidzona przez całe środowisko. Na korcie w Stuttgarcie liczyły się jednak tylko umiejętności sportowe. Te w niedziele stały po stronie Świątek, która wygrała 6:3, 6:4.
Starcie o zwycięstwo w Niemczech i Porsche rozpoczęła Świątek. To ona wygrała inauguracyjnego seta. W drugim była bliska przełamania, lecz ostatecznie rywalka na przewagi zabrała go dla siebie.