Home Polish — mix Nowoczesna apeluje do premier o poparcie Tuska

Nowoczesna apeluje do premier o poparcie Tuska

707
0
SHARE

NewsHub— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Schetyna o Straży Marszałkowskiej: Zachowali się w porządku. Takie miałem wrażenie
Schetyna: Nie będzie już tak samo, jak wcześniej. Po tym proteście sytuacja będzie inna
Radziwiłł: Nie ma dobrych dowodów na to, że marihuana leczy jakiekolwiek choroby
Nałęcz o piśmie Kuchcińskiego: Dlaczego 30 posłów? Widziałem tam stu kilkudziesięciu
Bielan: Kaczyński jest w znakomitej kondycji psychicznej i fizycznej, więc myślę, że szykuje się na dość długie zarządzanie partią
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu 16 grudnia
Morawiecki w Davos na spotkaniu IGWEL – polityków i ekonomistów najwyższego szczebla
GW: Kuchciński zdymisjonował szefa straży marszałkowskiej
Petru: Juncker zapytał mnie o budżet. Wszystkie bardzo niestandardowe działania Polski są przedmiotem zainteresowania
Nowoczesna przygotowuje się do wyborów samorządowych. Jesteśmy gotowi, niezależnie od tego kiedy się odbędą http://300polityka.pl/live/2017/01/19/
*****
WYDARZENIA POLSATU
— NA WNIOSEK PLATFORMY I NOWOCZESNEJ PROKURATURA WSZCZĘŁA ŚLEDZTWO WS. POSIEDZENIA SEJMU W SALI KOLUMNOWEJ.
— POLICJA OPUBLIKOWAŁA WIZERUNKI KILKUDZIESIĘCIU OSÓB, KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W GRUDNIOWYM PROTEŚCIE PRZED SEJMEM – Piotr Michalak.
— DZIŚ OBIE STRONY POLITYCZNEGO SPORU OBWINIAJĄ SIĘ O TO SAMO – Michalak dalej: Setki Mariusza Błaszczaka i Sławomira Neumanna.
— PLATFORMA PYTA PREMIER SZYDŁO, KTO WYDAŁ DECYZJĘ O PUBLIKACJI ZDJĘĆ ORAZ O INFORMACJĘ NT. RZEKOMEGO INWIGILOWANIA POLITYKÓW OPOZYCJI – Michalak.
— MARSZAŁEK KUCHCIŃSKI ODWOŁAŁ KOMENDANTA STRAŻY MARSZAŁKOWSKIEJ – bez materiału: Kancelaria Sejmu jutro ma poinformować o tej sprawie.
— POSEŁ KUKIZ ‘15 RAFAŁ WÓJCIKOWSKI ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM – bez materiału.
— KUKIZ ‘15 CHCE ODWOŁANIA MINISTRA ZDROWIA, PREMIER NIE WIDZI POWODÓW DO DYMISJI I ZAPOWIADA LIKWIDACJĘ NFZ.
— MINISTER ZDROWIA SZEDŁ NA PRZEGLĄD RESORTÓW BEZ OBAW – Dariusz Ociepa: Zanim premier Szydło wzięła pod lupę prace ministrów, wydała już werdykt i dziś to powtórzyła [że nie będzie dymisji Konstantego Radziwiłła].
— PO 15 MIESIĄCACH OD WYBORÓW WCIĄŻ JEST W SŁUŻBIE ZDROWIA WIELE SPRAW DO ZAŁATWIENIA, A REFORMA JEST W SFERZE PLANÓW – Ociepa dalej.
— TO, CO PRZEMAWIA NA KORZYŚĆ MINISTRA ZDROWIA, TO ŻE TE PLANY SĄ DZIŚ BARDZIEJ KONKRETNE – Ociepa.
— REFORMA NFZ NIE OZNACZA JEDNAK, ŻE NA OCHRONĘ ZDROWIA BĘDZIE AUTOMATYCZNIE WIĘCEJ PIENIĘDZY – Ociepa: Zmieni się sposób ich przepływ, co – zdaniem rządzących – usprawni system.
— OBIETNICE I ZAPEWNIENIA O SKUTECZNOŚCI WŁASNYCH RECEPT SŁYSZELIŚMY TEŻ W PRZESZŁOŚCI OD PLATFORMY – Ociepa dalej: Z jakim skutkiem – wiadomo.
*****
FAKTY TVN
— KTO MA PRAWO ŚCIGAĆ O NIC NIE OSKARŻONYCH – zapowiedź: Kto ma prawo ścigać o nic dotąd nie oskarżonych ludzi i do czego minister spraw wewnętrznych ma prawo?
— BŁASZCZAK JUŻ WYDAŁ WYROK – Jakub Sobieniowski: Gdy związkowcy popychali posłów PO, posłowie PiS mówili tak:
— JOACHIM BRUDZIŃSKI: Nic im się nie stanie, jeśli posiedzą w Sejmie kilka godzin dłużej.
— TERAZ PIS MÓWI TAK: Mariusz Błaszczak w Zetce.
— PROKURATURA MÓWI, ŻE NIE ZLECAŁA PUBLIKOWANIA ŻADNYCH WIZERUNKÓW – Sobieniowski.
— GDY POLICJA PRZEDSTAWIA FAKTY, A PROKURATURA TEMU ZAPRZECZA, NIEKTÓRZY MOGLI SIĘ POCZUĆ JAK ŚCIGANI LISTAMI GOŃCZYMI – Sobieniowski.
— PO MA PODEJRZENIA CZY INWIGILOWANI BYLI TEŻ POSŁOWIE PROTESTUJĄCY W SEJMIE – Sobieniowski.
— WSZYSTKIE OSOBY MOGĄ SIĘ ZGŁASZAĆ DO BIURA NOWOCZESNEJ PO POMOC PRAWNĄ – Paulina Henning-Kloska.
— DZIAŁACZE KOD UNIEWINNIENI – bez materiału: Mieli prawo protestować – orzekł sąd w Suwałkach i uniewinnił działaczy KOD. Oskarżeni o zakłócanie otwarcia wystawy o generale Andersie protestowali przeciwko prowadzeniu kampanii w państwowym archiwum. Wystawę otwierała kandydująca do Senatu córka generała.
— KUMULACJA NAJGORSZYCH EMOCJI – zapowiedź: Barany, folksdojcze, ogolić ją na łyso. Ostatnie dni to kulminacja najgorszych emocji.
— TO NIE MIEŚCI SIĘ W KATEGORIACH NAWET NAJGORĘTSZEGO SPORU. SYTUACJA SCHETYNY WPISUJE SIĘ W TO CO SIĘ DZIAŁO W TYM TYGODNIU GDZIE TYLKO PUBLICZNIE POKAZYWALI SIĘ POLITYCY. NIE MOŻNA MÓWIĆ NIC SIĘ NIE STAŁO – Krzysztof Skórzyński.
— MIGAWKI Z TARNOWA I SŁOWNEJ AGRESJI W KRAKOWIE.
— ZAANGAŻOWANO POTĘŻNY APARAT ŚCIGANIA ŻEBY ZIDENTYFIKOWAĆ PROTESTUJĄCYCH PRZED SEJMEM A AGRESJA WOBEC POMASKIEJ NIE DOCZEKAŁO SIĘ NAWET ZE SŁOWNEGO POTĘPIENIA. Radna PiS recytowała wiersz Herberta – Skórzyński.
— APEL BRUDZIŃSKIEGO.
*****
WIADOMOŚCI TVP
— MIMO SŁANYCH SKARG DO PE TO POLITYCY TEJ PARTII SĄ NAJWIĘKSZYMI WYGRANYMI ROSZAD W PE, SPADA ZNACZENIE PO – zapowiedź: Mimo słanych do Brukseli skarg na rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwość, to właśnie politycy tej partii są największymi wygranymi politycznych roszad, do jakich doszło w Parlamencie Europejskim. Zajmą oni dwa kluczowe stanowiska – wiceprzewodniczącego i kwestora. Spada znaczenie Platformy Obywatelskiej w grupie europejskich chadeków. Nie tylko nie przypadły jej żadne znaczące stanowiska, ale coraz bardziej zagrożona jest pozycja ich byłego szefa Donalda Tuska.
— NOWE ROZDANIE W PE SUKCESEM PIS – Czarnecki ponownie wybrany wiceprzewodniczącym, mimo, że niektórzy politycy PO starali się temu zapobiec – Bugała.
— POLITYCY INNYCH KRAJÓW POINFORMOWALI MNIE O TYM JAK RÓŻA THUN NA KLUBIE EPP WYSTĄPIŁA PUBLICZNIE PRZECIW MNIE – RYSZARD CZARNECKI.
— MIMO SŁANYCH DO BRUKSELI SKARG OPOZYCJI PARTIA RZĄDZĄCA ZYSKUJE NA ZNACZENIU NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ – Bugała.
— ROSNĄCA POZYCJA POLSKI NIEPOKOI PO, BO ONI BUDOWALI STRATEGIĘ NA IZOLACJI PIS – Jacek Karnowski.
— POWAŻNIE TRAKTOWANI SĄ TEŻ POLITYCY POLSKIEJ LEWICY – Bugała o Liberadzkim.
— RADYKALNA OPOZYCJA SZUKA TEŻ ZAINTERESOWANIA W BRUKSELI, PETRU MÓWIŁ, ŻE CHCE ROZMAWIAĆ Z JUNCKEREM O UNIJNYM BUDŻECIE, ALE JAK WYSZEDŁ PRZYZNAŁ, ŻE ZNÓW SKARŻYŁ SIĘ NA SYTUACJĘ W POLSCE – Bugała.
— PETRU O NIELEGALNYM BUDŻECIE.
— PETRU PRÓBOWAŁ EDUKOWAĆ JUNCKERA W TEJ SPRAWIE – Bugała.
— PETRU UPARŁ SIĘ BY POBIĆ WSZYSTKIE GRANICE ŚMIESZNOŚCI – Paweł Lisicki.
— KOMPLIKUJE SIĘ TEŻ SYTUACJA DONALDA TUSKA, KTÓREGO MIAŁBY ZASTĄPIĆ HOLLANDE – Bugała.
— JUŻ NIEDŁUGO JEDYNYM ISTOTNYM PRZEDSTAWICIELEM RADYKALNEJ OPOZYCJI W BRUKSELI MOŻE BYĆ E. BIEŃKOWSKA – Bugała.
— GDZIE SĄ GRANICĘ ZDZICZENIA, PIS APELUJE O STONOWANIE NASTROJÓW, ALE OPOZYCJA ZAOSTRZA RETORYKĘ – zapowiedź: Gdzie są granice zdziczenia obyczajów? To pytanie nasuwa się po wczorajszych wydarzeniach z Krakowa, gdzie po raz kolejny, grupka antyrządowych demonstrantów próbowała zablokować Jarosławowi Kaczyńskiemu dostęp do grobu swojego brata. PiS apeluje o stonowanie politycznych nastrojów, ale opozycja, wraz ze spadającym poparciem, coraz bardziej zaostrza swoją retorykę.

Continue reading...