Home Polish Polish — mix Ofiary śmiertelne trzęsienia ziemi na wyspie Kos

Ofiary śmiertelne trzęsienia ziemi na wyspie Kos

106
0
SHARE

Co najmniej dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych na greckiej wyspie Kos w wyniku silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejon wyspy w nocy z czwartku na piątek – poinformowały greckie media. Wstrząsy zanotowano również w Turcji. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych lub…
Co najmniej dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych na greckiej wyspie Kos w wyniku silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejon wyspy w nocy z czwartku na piątek – poinformowały greckie media. Wstrząsy zanotowano również w Turcji. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych lub zniszczeniach w turystycznym mieście Bodrum.
Według amerykańskiej służby geologicznej USGS trzęsienie miało magnitudę 6,7. Jego epicentrum znajdowało się między wyspą Kos na Morzu Egejskim a miastem Bodrum na wybrzeżu Turcji, a ognisko na głębokości 12 km pod dnem morskim.
Największe zniszczenia są w centrum miasta Kos, gdzie znajduje się wiele restauracji i barów. Według wstępnych szacunków rannych zostało ponad 100 osób, z których trzy są w poważnym stanie. Burmistrz miasta Kos Giorgos Kyritsis powiedział, że ofiary śmiertelne to dwaj młodzi ludzie. Znajdowali się oni w jednym z barów, w którym na skutek trzęsienia zawalił się dach. Według świadków trzęsienie spowodowało niewielkie tsunami. Woda wdarła się w głąb portowej dzielnicy miasta.
Na razie nie ma informacji poszkodowanych lub zniszczeniach w Turcji. W turystycznym mieście Bodrum wstrząsy wywołały jednak panikę wśród ludzi, którzy uciekali z domów na ulice. Przez Turcję biegną liczne uskoki tektoniczne, dlatego trzęsienia ziemi są tam częstym zjawiskiem. W październiku 2011 roku trzęsienie ziemi zabiło w prowincji Wan ponad 600 osób. W 1999 r. w północno-zachodniej Turcji dwa silne trzęsienia spowodowały śmierć blisko 20 tysięcy osób.
Nie żyje wokalista Linkin Park
Dziewczyna zgnieciona przez dmuchany zamek
Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!

Continue reading...