Home Polish Polish — mix "Rz": Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu...

"Rz": Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się

28
0
SHARE

“Rz”: Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się – Prezydent Andrzej Duda odniósł do informacji “Rzeczpospolitej” o jednym z ułaskawień, dotyczącym “osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego”. “Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania
Prezydent Andrzej Duda odniósł do informacji “Rzeczpospolitej” o jednym z ułaskawień, dotyczącym “osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego”. “Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna” – wyjaśnił.
Zdjęcie
Prezydent Andrzej Duda/Paweł Supernak /PAP
Jak podała wtorkowa “Rzeczpospolita” (30 czerwca), pod koniec swojej kadencji prezydent Andrzej Duda dokonał kilku ułaskawień. “14 marca prezydent ułaskawił aż siedem osób – to rekord – w tym skazaną za uszkodzenie ciała (łaska dotyczyła wpłaty na cel społeczny) i nietrzeźwego rowerzystę recydywistę. A także – i to rzadkość – osobę skazaną za zgwałcenie małoletniego krewnego” – napisała gazeta.
“Rzeczpospolita twierdzi”, że Kancelaria Prezydenta odmawia informacji na temat ułaskawień, powołując się na “ochronę prywatności”.

Continue reading...