Home Polish — mix "Rz": Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu...

"Rz": Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się

29
0
SHARE

« Rz »: Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się – Prezydent Andrzej Duda odniósł do informacji « Rzeczpospolitej » o jednym z ułaskawień, dotyczącym « osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego ». « Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania
Prezydent Andrzej Duda odniósł do informacji « Rzeczpospolitej » o jednym z ułaskawień, dotyczącym « osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego ». « Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna » – wyjaśnił.
Zdjęcie
Prezydent Andrzej Duda/Paweł Supernak /PAP
Jak podała wtorkowa « Rzeczpospolita » (30 czerwca), pod koniec swojej kadencji prezydent Andrzej Duda dokonał kilku ułaskawień. « 14 marca prezydent ułaskawił aż siedem osób – to rekord – w tym skazaną za uszkodzenie ciała (łaska dotyczyła wpłaty na cel społeczny) i nietrzeźwego rowerzystę recydywistę. A także – i to rzadkość – osobę skazaną za zgwałcenie małoletniego krewnego » – napisała gazeta.
« Rzeczpospolita twierdzi », że Kancelaria Prezydenta odmawia informacji na temat ułaskawień, powołując się na « ochronę prywatności ».

Continue reading...