Start Polish — mix Trener Wisły Kraków po triumfie w Fortuna Pucharze Polski. "Nie zwątpiliśmy ani...

Trener Wisły Kraków po triumfie w Fortuna Pucharze Polski. "Nie zwątpiliśmy ani na moment"

100
0
TEILEN

„Nie zwątpiliśmy ani na moment“ – przyznał hiszpański trener Wisły Kraków Albert Rude po triumfie tego zespołu w finale piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski. Pierwszoligowiec pokonał w czwartek na PGE Narodowym występującą w ekstraklasie Pogoń Szczecin 2:1 po dogrywce.
Krakowianie sięgnęli po trofeum w niezwykłych okolicznościach, gdyż przegrywali do dziewiątej minuty doliczonego przez sędziego czasu gry, kiedy wyrównał Hiszpan Eneko Satrustegui. W trzeciej minucie dogrywki gola na wagę zwycięstwa uzyskał jego rodak Angel Rodado.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, zasłużyliśmy na ten sukces, ciężko zapracowaliśmy. Żadne słowa nie opiszą tego zwycięstwa. Graliśmy cały czas wspaniale, dzielnie, wszyscy dali z siebie wszystko. Nie poddawaliśmy mimo niekorzystnego obrotu spraw, ani na moment nie zwątpiliśmy“ – powiedział Rude na konferencji prasowej po zakończeniu finału.

Pytany, co powiedział piłkarzom po stracie bramki w 75. minucie, odparł: „Teraz można opowiadać różne rzeczy, ale to nie były jakieś wielkie słowa.