Home Polish — mix Obrady KRS opóźnione. Obywatele RP zablokowali dostęp do sali

Obrady KRS opóźnione. Obywatele RP zablokowali dostęp do sali

137
0
SHARE

Obywatele RP protestują w budynku Krajowej Rady Sądownictwa. W efekcie protestu opóźniają się obrady, które mają wyłonić kandydatów do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.
Protestujący uniemożliwili rozpoczęcie obrad KRS. • Fot. @PawelCeKasprzak / Twitter redakcja naTemat 27 sierpnia 2018 R zecznik KRS Maciej Mitera zapowiadał wcześniej, że dzisiejsze posiedzenie Rady nie odbędzie się. Ostatecznie ma się jednak rozpocząć z opóźnieniem. To efekt działań Obywateli RP, którzy zablokowali dostęp do sali, w której miały się odbyć obrady. Dziś mieli zostać wyłonieni kandydaci do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.
Członkowie Obywateli RP od rana blokowali wejście do sali obrad. Rozłożyli tam duży transparent z napisem « Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo ». Posiedzenie, które miało rozpocząć się o godzinie 10:00 i na którym mieli zostać wyłonieni kandydaci do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Teraz w KRS — wejście do sali obrad. @ObywateleRP w oczekiwaniu na « kandydatów na sędziów » SN. pic.twitter.com/OcPOSSKLL9 — Paweł Kasprzak (@PawelCeKasprzak) 27 sierpnia 2018 « Przesłuchanie ‘kandydatów na sędziów’ przeniesione do innej sali, blokujemy ją – w środku prezes KRS i kilkoro członków rady. Kandydatów protestujący nie wpuszczają, ponoć czekają w innej części budynku. Policja na razie na zewnątrz » – pisał wcześniej na Twitterze Paweł Kasprzak. KRS i @ObywateleRP Przesłuchanie « kandydatów na sędziów » przeniesione do innej sali, blokujemy ją – w środku prezes KRS i kilkoro członków rady. Kandydatów protestujący nie wpuszczają, ponoć czekają w innej części budynku. Policja na razie na zewnątrz. pic.twitter.com/1YxTAWaFMR — Paweł Kasprzak (@PawelCeKasprzak) 27 sierpnia 2018 Do sali nie udało się wejść m.in. Krystynie Pawłowicz, o czym sama posłanka napisała na Twitterze. « Bojówka zablokowała KRS. Rektor SGGW nie chce wezwać policji. Rozpoczęto dziś skoordynowaną akcję przeciwko Polsce. TSUE właśnie orzekł, że wniosek zbuntowanych sędziów SN rozpatrzy teraz, a jednocześnie bojówka blokuje organ konstytucyjny. Czekamy. Zatrzymują Państwo… » – stwierdziła. Bojówka zablokowała KRS. Rektor SGGW nie chce wezwać Policji Rozpoczęto dziś skoordyn akcję p-ko Polsce. TSUE właśnie orzekł,że wniosek zbuntowanych sędziów SN rozpatrzy teraz,a jednocześnie bojówka blokuje organ konstytucyjny. Czekamy. Zatrzymują Państwo.. — Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) 27 sierpnia 2018 Aktualizacja: Policja ostatecznie usunęła protestujących. Posiedzenie ma się wkrótce rozpocząć. źródło: rp.pl, Onet

Continue reading...